Steak için Hangi Tava

Eğer doğru tavaya sahipseniz, ızgara olmadan güzel bir biftek yapabilirsiniz.

Steak için Hangi Tava

Steak İçin Hangi Tava Kullanılmalıdır?

Eğer doğru tavaya sahipseniz, ızgara olmadan güzel bir biftek yapabilirsiniz.

Hava sizinle işbirliği yapmıyor ya da iyi bir ızgaraya sahip değilseniz mükemmel bir şekilde kızartılmış bifteklere sahip olabilirsiniz. Bifteğinizi ocakta pişirmenin en iyi yolu iyi bir tava seçmekten geçer. Bunun için işinize yarayacak bu yazımızı sizin için hazırladık.

Ocağınızda en iyi sonuçları elde etmek için farklı türde tavalara girmeden önce, bifteklerinizi nasıl baharatlandırmak istediğinizi bilmek iyidir. Teflon ve diğer yapay yapışmaz kaplamalardan da kaçınmalısınız. Bonfileyi pişirmek için gereken yüksek ısı, kaplamayı bozabilir ve etinizi kirletebilir ve ayrıca tavadan zarar verebilir.

Bunu göz önünde bulundurarak, ocağınızda biftek pişirmek için kullanılabilecek en iyi tava türlerinden bazılarını, ayrıca tavaya malzemeye bağlı kalmanızı sağlayacak bazı ürün önerileri ve ipuçlarını görmek için okumaya devam edin.

Paslanmaz Çelik veya Üç Katlı Tencere

Paslanmaz çelik, bifteğinizi eşit şekilde pişirmenizi sağlayan mükemmel bir eşit iletkendir. Üç katlı tencere, farklı bir malzemeyle (genellikle bakır veya alüminyum) kaplanmış paslanmaz çeliktir. Bu harika, çünkü eklenen malzemeler ısıyı daha hızlı iletiyor ve bifteğiniz için tavada mükemmel bir soğurma atmosferi yaratıyor. Bu tavaların, bir bifteği iyice pişirmek için gereken yüksek sıcaklıklarda kullanımı da kolaydır.

Dökme Demir Tavalar

Dökme demir tavalar bir başka harika seçenek. Eşit bir şekilde karamelize edilmiş, iyice ve güzelce kızartılmış bir bonfile sunarak tüm bu malzemelerden en yüksek ısıyı korurlar. Diğer bir artı, dökme demirin korunması için baharatlama işlemidir ve zamanla harika aromalar ve tatlar oluşturur.

Polimerize edilmiş yağ kaplamayı yeniden oluşturmak için temizlemeden sonra bir katmanın ilave edilmesi, biftek için mükemmeldir, çünkü bir sonraki seferde kızarma ve lezzet verme işlemine yardımcı olur! Dökme demir ayrıca mutfağınız için önemli olan tüm ocak ve ocak tipleriyle de uyumludur.

Karbon Çelik Tava

Karbon çeliği temel olarak aynı pişirme avantajlarının çoğunu sunan daha hafif bir dökme demirdir. Bunlar kızartma için mükemmeldir ve birkaç farklı kalınlıkta mevcutturlar. Biftek için daha kalın, çünkü bunlar uzun süre en fazla ısıyı tutar.

Bunların düzenli olarak dökme demir gibi terbiye edilmeleri gerekirken, gerçekte dökme demirden daha az ısı tutarlar. Bir dökme demir tavada daha uzun süre önceden ısıtılmaları gerekir.

Bakır

Son olarak, biftek pişirmek için bir büyük tava malzemesi bakır tavadır. Bunların paslanmaz çelik ile kaplı olduğundan emin olun. Aksi halde çok hızlı ısınır ve yüksek sıcaklıklarda yemek pişirmek et iyin iyi değildir.