Kırmızı Et ve Sağlıklı Beslenme

Kırmızı et tüketimi ve sağlıklı beslenme arasındaki ince bağı keşfediyoruz.

Kırmızı Et ve Sağlıklı Beslenme

Buradan başlayalım: Sağlıklı Beslenme nedir?

Sağlıklı beslenmenin pek çok tanımı yapılabilir. Wikipedia, sağlığınızı korumayı ve iyileştirmenizi sağlayan beslenme olarak tanımlasa da Sağlıklı Beslenme konusunu, HelpGuide tanımı daha eğlenceli gözükmekte.

Sağlıklı beslenme, katı sınırlamalar, zayıf kalmak veya sevdiğiniz gıdalardan kendinizi mahrum bırakmak değildir. Bunun yerine harika hissetmek, daha fazla enerjiye sahip olmak, sağlığınızı ve ruh halinizi iyileştirmekle ilgilidir.

HelpGuide Healthy Eating

Makro besinler: Yağ, Karbonhidrat ve Protein

Yağ, karbonhidrat ve protein, vücudumuzun sağlıklı çalışması için ihtiyaç duyduğu ana besinlerdir. Hayatta hemen her konuda olduğu gibi başarı aşırıya kaçmadan hepsinden yeterli ve düzenli tüketmekte gizli.

Yağ ve Karbonhidrat

Beslenme konusunda şu hataya düşmememekte fayda var. Yağ ve karbonhidrat tüketimi sağlıksızdır, protein ağırlıklı beslenme şekli benimsenmelidir.

Yağ ve karbonhidratlar vücudun sağlıklı çalışması için gereklidir. Dolayısıyla sağlık boyutu ile ele alındığında protein kadar değerli makro besinlerdir.

Kırmızı ve Beyaz Et

Kırmızı ve beyaz et içerdikleri yağ ve protein ile öne çıkmaktadırlar.

Örneğin çiğ Dana Bonfile'nin 100 gramında; 18 gram yağ ve 20 gram protein bulunmaktadır. (Kaynak USDA)

Benzer şekilde Piliç Bonfile 100 gram ağırlıkta; 2.5 gram yağ ve 28 gram protein içermektedir.

Uykuluk 100 gramında; 20 gram yağ ve 12 gram protein içermektedir.

Kuzu ve Dana Ciğer

Kuzu Ciğer ve Dana Ciğer içerdikleri yüksek B6 vitamini ile düşündüğünüzden çok daha fazla sağlıklı et ürünlerindendir. 100 gram ciğer 4.4 gram yağ ve 26 gram protein içermektedir.

Ciğer tüketimi çok yaygın olmasa da, ciğeri yemeklerinizin bir parçası haline getirmenizi önermekteyiz.

Ayarında, düzenli yemek ve spor

Sağlıklı yaşam için "şu çok zararlıdır, şu çok faydalıdır" demeden, doğal olan ürünleri ayarında tüketmenin ve düzenli spor yapmanın gerekli olduğunu düşünmekteyiz.

Uzak durmanız gerekenler basit: Hazır işlenmiş yiyecek ve içecekler.

Doğal kasap ürünleri sağlıyoruz

KasaptanAl.com olarak sağlıklı beslenmenizi önemsiyoruz ve bunun için çözümler sunuyoruz.

Online Et Siparişi platformumuzda yer alan tüm kasap iş ortaklarımızı özenle seçiyoruz. Tüm ürünlerimiz doğal. Ürünlerimize kalori ve besin değerleriyle ilgili bilgiler ekliyoruz. Sağlıklı pişirme yöntemleri konusunda içerikler üretiyoruz.