Kasaplar

Kasaplar? Konu açılmışken tarihçesi nedir bu mevzunun ?

Kasaplar

Kasap, besi hayvanlarının kesimi, derilerinin yüzülmesi, depolanması ve etlerinin satımı etkinliklerinden herhangi birini ya da bu dört görevi birlikte yapan kişidir.

Kasaplar; kırmızı ve beyaz eti satışa ve kullanıma hazır duruma getirir, perakende veya toptan olarak satışa sunar. Kasaplık yapan kişi, ürettiği etleri büyük marketlerde, kasap dükkânlarında ve dükkânlarda satışa sunabilir veya bizzat bu satışı gerçekleştirebilir.

Görevleri çiftlik hayvanlarının evcilleştirilmesine kadar uzanan kasaplar, İngiltere'de 1272'de ilk kasap loncalarını kurdu. Bugünse kasaplık yapabilmek, birçok ülke tarafından sertifikaya dayalı, denetlenir bir sistem içinde yapılabilmektedir. Bazı ülkelerde üç yıllık kasap çıraklığından sonra ancak kasap olma yetkisine sahip olunabilmektedir.

Wikipedia Kasaplar

Biraz uzun olmakla iş çiftlik hayvanlarının evcilleştirilmesine kadar, 1200'lere kadar dayanıyor.

Kasap kelimesi tarihçesi

Arapça ḳṣb kökünden gelen ḳaṣṣāb قصّاب "kesimci, kesen, et kesip satan kimse" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ḳaṣb "kesme" sözcüğünün meslek adıdır.

Etimoloji TürkçeKasap Kelimesi

Tarihçe

Bu fotoğrafa bayılacaksınız.

Tarihi Kasap Resmi

Kaynak: https://www.kelambaz.com/osmanlida-kasaplik

Kasap Dükkanları

Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte, yıllar öncesinde sırtlarda yapılan kasaplık mesleği artık çağdaş, şık görünümlü kasap dükkanlarında yapılmakta. Bu fotoğrafa da bayılacaksınız.

Modern Kasap Dükkanı

Kaynak: https://www.yatzer.com

KasaptanAl.com ile Kasaplar artık Online

Sunduğumuz platform ile hedefimiz çok net.

İyi eti, iyi kasaplardan, hızlı ve güvenli şekilde sizlere ulaştırmak.

Kısacası "en iyi online et sipariş" deneyimini yaşatmak.

Bu hedefimiz doğrultusunda, sanatkâr edasıyla çalışan, mesleğini severek yapan usta kasaplarla iş ortaklıklarımızı artırıyoruz, sitemizi devamlı geliştiriyor, teknolojinin sunduğu tüm imkânları sonuna kadar kullanmaya gayret ediyoruz.

İstanbul'un en iyi kasapları, Ankara'nın en iyi kasapları, İzmir kasapları veya diğer tüm illerin en iyi kasapları ile çalışmak en büyük hedefimiz.

KasaptanAl.com ekibi olarak tüm kasap iş ortaklarımıza teşekkür ediyoruz.