Dana eti ile hangi baharatlar iyi gider ?

Karabiber, Chile Tozu, Fesleğen ve fazlası

Dana eti ile hangi baharatlar iyi gider ?

Dana eti birçok farklı formda ve kesimde olabilir. Kıyma, bonfile veya kızartmalarının hepsinde güçlü lezzetler vardır. Hangi formda olursa olsun hiç kuşkusuz baharatlar, etin lezzetini arttıracak önemli faktörlerdendir. Tabi ki burada hangi et için hangi baharatı kullanmak son derece önemlidir.

Karabiber

keskin aroması ile güçlü baharattır. Dana eti lezzetiyle kolayca boğulmaz.

Chile Tozu

Dana eti için iyi bir baharattır. Sıcaktır, ancak çok sıcak değildir, bu nedenle diğer bazı şili tozların yapabildiği gibi ete karşı sert bir lezzetle, buna karşı bastırıp ağzı sıcağı sıcağıyla kesmek yerine kullanılır.

Dana eti üzerinde kullanılmak için benzersiz ve beklenmedik bir baharat, Black Onyx Cocoa Powder olacaktır. Acı ve meyvemsi tadı sayesinde , şaşırtıcı bir şekilde dana eti ile mükemmel uyum sağlayan güçlü bir lezzettir.

Fesleğen

Dana eti ile eşleştirmek için iyi bir bitkidir, çünkü biberli, tatlı ve biraz da miniktir. Bu, ağızları şaşırttığı için lezzetli etlere ilave edilen ilginç bir lezzet kombinasyonudur.

Kekik

Baharat olarak sık kullanılan bir bitkidir, çünkü etin lezzetini tamamlama kabiliyetine sahiptir.

Sarı Hardal Tozu

Izgara burgerinizin ihtiyaç duyduğu keskin tada sahiptir. Özellikle derin lezzetler için ızgara yapmadan önce kıymalarınızdan bir kısmında kullanmalısınız.

Yeşil veya Kırmızı Biber

Dana eti ile fantastik bir uyum sağlar. Kurutulmuş, terbiye edilebilecekleri ve lezzetleri çevreleyen sıvının içine sızdığı için marinelerde mükemmeldirler.

Akdeniz esintili biftek yemeklerinde, Oregano tercih edilen bitkidir. Kolayca Dana eti ile uyum sağlayan güçlü bir baharattır. Kekik, ısıya maruz kaldıktan hemen sonra lezzetini kaybettiği için, en sonda dana eti tabağına eklemeyi unutmayın.

Bu otlar ve baharatlar dana eti ile tavsiye edebileceklerimizden sadece birkaçı. Tatların bir kombinasyonu için kolayca harmanlanabilirler